Вулин са Атанацковићем о Закону о раду

На састанку министра Александра Вулина и председника Уније послодаваца Небојше Атанацковића договорени наредни кораци и временски оквири за реализацију измене Закона о раду.

Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Александар Вулин данас је са председником Уније послодаваца Србије Небојшом Атанацковићем разговорао о изменама Закона о раду.

Разговор је протекао у духу конструктивног дијалога и изналажења најбољих решења, која ће задовољити интересе и послодаваца и запослених, наводи се у саопштењу које преноси Фонет.

Договорени су наредни кораци и временски оквири за реализацију измене Закона, саопштило је Министарство рада.

Александар Вулин разговарао је данас и са представницима Синдиката запослених у Републичком фонду за пензијско-инвалидско осигурање (ПИО), које је предводила председник синдиката Љиљана Кремић.

Вулин и представници синдиката договорили су се да се у најкраћем року са надлежним министарством ради на проналажењу решење за захтеве запослених у Фонду ПИО како би штрајк био окончан, наводи се у саопштењу Министарства.

Запослени у Фонду ПИО ступили су у штрајк 29. априла, тражећи да им се на фебруарски ниво врате плате које су у марту умањене за 30 одсто.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 08. новембар 2025.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом