Читај ми!

Нема повећања запослених у Министрству здравља

Број запослених у Министарству здравља није повећан у претходних годину дана, саопштено из тог министарства. Накнаде за ангажовање стручњака које финансирају међународне институције и организације, обезбеђују се из пројеката.

Из Министрства здравља саопштили су да имају 304 запослена, а да стручањаци на пројектима које финансирају међународне институције и организације нису запослени у Министарству здравља.

Накнаде за њихово ангажовање обезбеђују се из тих пројеката, саопштило је Министарство, преноси Танјуг

"На сајту Министарства финансија јасно је направљена разлика између броја стално запослених у Министарству здравља и броја ангажованих по различитим основама", наводи се у саопштењу.

Стручњаци ангажовани на пројектима које финансирају међународне институције и организације, како поручују, нису запослени у Министарству здравља, а накнаде за њихово ангажовање обезбеђују се из тих пројеката.

"Њихов ангажман, у складу са потребама, може да траје од месец дана до више месеци. Сваки појединачни уговор улази у укупан број ангажованих у току године, што је приказано на сајту Министарства финансија", наводе у саопштењу.

Министарство здравља кроз пројекте, као што су Пружање унапређених услуга на локалном нивоу (ДИЛС, пројекат Светске банке), Пројекти Глобал фонда за борбу против ХИВ, туберколозе и маларије или Унапређење здравља Рома кроз рад ромских здравствених медијаторки за 60 локалних самоуправа у Србији, ангажује стручњаке различитих профила који нису стално запослени и за које се накнаде обезбеђују из поменутих пројеката.

Из Министарства подсећају да је захваљујући, између осталог, управо Пројекту Глобал фонда Србија доспела међу европске земље са ниском стопом обољевања од туберколозе - 17 на 100.000 становника.

Пројекат Светске банке, с друге стране, обезбедио је могућност за ангажовање 63 млада лекара у циљу спречавања рака дојке, грлића материце и дебелог црева, а у сваки од 42 дома здравља који су укључени у овај пројекат уложено је од 60.000 до 100.000 евра, додаје се у саопштењу.

Такође, здравље ромске популације унапређено је ангажовањем 75 ромских медијаторки, па је сада са претпоследњег места у Европи, где је био 2008. године, програм заштите здравља Рома у Србији дошао у врх листе као најбоље оцењени програм за унапређење здравља и здравствене заштите Рома у Европи.

Према подацима Министарства финансија, од новембра 2012. године до краја протекле године Министарство здравља је повећало број запослених за 374.

Наиме, у новембру 2012. у том министарству је радило 356 људи за чије зараде је исплаћено око 38 милиона динара, док се у децембру 2013. број запослених повећао на 730 људи, а за њихове плате је издвојено 62,6 милиона динара.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 09. јул 2025.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом