Читај ми!

Српски официри у мировним мисијама

Петорица официра Војске Србије ускоро ће отићи у мировну мисију УН у Либану и мултинационалну операцију ЕУ у Сомалији. Српски официри прошли су припреме у Центру за мировне операције.

Војска Србије ускоро ће упутити петорицу официра у мировну мисију УН у Либану и мултинационалну операцију ЕУ у Сомалији, саопштено је из Војске Србије.

Потпуковник Жарко Мићовић из Управе Министарства одбране за војно здравство обављаће дужност шефа санитетске службе у мултинационалној операцији "ЕУТМ" Сомалија и биће одговоран за све аспекте медицинске подршке у зони ове мисије.

Мајор Синиша Вуковић и капетан Иван Ђелић, припадници Ваздухопловства и противваздухопловне одбране, наредних годину дана обављаће одговорне дужности у Команди мисије УН у Либану.

Мајор Илија Вујичић из Генералштаба Војске Србије биће упућен на дужност штабног официра у Оперативну команду ЕУ мисије "Аталанта", која се налази у Нортвуду, а мајор Анђелко Стаменковић, припадник Речне флотиле, биће ангажован на командном броду те мисије.

С њима ја разговарао Заменик начелника Генералштаба Војске Србије генерал-мајор Јовица Драганић, навела је Војска Србије у саопштењу на свом сајту.

Пре упућивања у мултинационалне операције, ови официри прошли су припреме у Центру за мировне операције, чији је начелник, пуковник Миливоје Пајовић, присуствовао данашњем пријему.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 07. јул 2025.
29° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом