понедељак, 11.11.2013, 23:47 -> 00:20
štampajСтудентски парламент решава студентске проблеме
Иако постоји већ шест година, представници студентског парламента кажу да студенти мало користе могућности које им овакво организовање пружа.
Са увођењем новог Закона о високм образовању, осим студента проректора, решавањем проблема академаца бави се и студентски парламент. Иако постоји већ шест година, представници парламента кажу да студенти мало користе могућности које им овакво студентско организовање пружа.
На нашем највећем и најстаријем универзитету, школује се готово трећина укупног броја студената у Србији. А они сваке година бирају своје представнике у руководство универзитета. За нови сазив Студентског парламента најважнији задатак је указивање студнетима да проблеме могу да реше кроз одређене студентске институције.
"Преко студентског парлемента студенти могу решавати проблеме на локалу као што је проблем пролазности на одређеним испитима, проблем са професорима који нису ажурирали своје предмете, који нису применили Болоњу у својим предметима. Такође, и студенти који имају проблема са дисциплинском одговорношћу, где мисле да су у праву могу нам се такође обратити", каже Андријан Лемунт, председник Студентског парламента Универзитета у Београду.
Највећи проблем, је, сматрају студенти, недовршена реформа високог школстава.
Студент проректор Универзитета у Београду Милош Обрадовић каже да многи професори не поштују Болоњу и да је то камен спотицања и за студента и за професоре.
"Да би студенти били успешнији, давали годину за годином, са више пренетих бодова, односно да се ЕСПБ не преносе уопште, требало би да се уради реформа тако што ће професори писати нове књиге и у потпуности поштовати Болоњу, где ће се од студената захтевати да полажу неке колоквијуме, па преко колоквијума да доћу до испита", рекао је Обрадовић.
Зато је потребно урадити ревалуацију, кажу академци; и онда, у сарадњи са професорима и ресорним Министарством решавати проблеме - један по један.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар