петак, 01.11.2013, 18:35 -> 19:22
štampajЧетири трансплантације у КЦС-у
Први пут у историји КЦС у исто време обављене операције трансплантације јетре и срца, и две операције бубрега. Сви пацијенти су добро.
Осим трансплантације јетре и срца у Клиничком центру Србије урађене су и две трансплантације бубрега. Сви пацијенти се добро осећају. Oво је први пут у историји КЦС да су у исто време обављена четири оваква захвата, преноси Танјуг.
У току ноћи између среде и четвртка, тимови лекара обавили су четири трансплантације у једном дану, спашавајући четири живота, што је захтевало координацију доктора и здравственог особља из области двадесетак специјалности, саопштено је из КЦС.
Трансплантацију срца пацијенту (57) из Велике Плане, на Клиници за кардиохирургију КЦС, обавио је тим лекара предвођен проф. др Миљком Ристићем.
Трансплантацију јетре пацијенту (28) из Пријепоља, на Ургентном центру КЦС, обавио је тим лекара који је предводио др Златибор Лончар.
Обе операције трансплантације бубрега, пацијенту М.А. (58) и пацијенткињи М.М. (45), на Клиници за урологију КЦС обавио је прим. др Чедомир Топузовић.
Директор КЦС проф. Миљко Ристић, раније је рекао Танјугу, да су родитељи бициклисте који је настрадао у саобраћајној несрећи пристали на донирање органа њиховог сина.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар