петак, 13.09.2013, 18:53 -> 10:24
štampajПрипреме за промоцију официра
Свечаност поводом завршетка школовања кадета 134. класе Војне академије - 162 кадета и кадеткњиња биће одржана у суботу на платоу испред Дома Народне скупштине. Одржана генерална проба. Знање мора да буде инператив Војне академије, али и државе, рекао за РТС начелник Војне академије Младен Вуруна.
Промоција најмлађе класе официра Војске Србије која је завршила Војну академију биће организована, у суботу, 14. септембра у центру Београда. Свечаност поводом завршетка школовања кадета 134. класе Војне академије - 162 кадета и кадеткњиња биће одржана на платоу испред Дома Народне скупштине.
У склопу припрема за ту свечаност, авиони и хеликоптери надлетали су Београд и Панчево од 16 до 19.30. Генерална проба одржана је вечерас.
Начелник Војне академије Младен Вуруна рекао је за РТС да је будућност Војне академије у подизању нивоа знања.
"Знање мора да буде инператив Војне академије, али и државе", навео је Вуруна и рекао да ће сутрашњу церемонију чинити неколико делова од предаје рапорта председнику Томиславу Николићу до свечаног дефилеа официра.
Према протоколу планирано је да председник Србије уручи традиционална војничка одличја - официрске сабље тројици најбољих у рангу.
Најуспешнијим кадетима вида Копнене војске и Ваздухопловства и противваздухопловне одбране пиштоље са посветом уручиће министар одбране.
У прве официрске чинове биће промовисано 162 кадета и кадеткиња из Србије и четири припадника Војске Црне Горе.
Међу најмлађим потпоручницима Војске Србије четворица су завршили војне академије у иностранству и то: Ваздухопловну-смер авијација у САД, Техничку-смер ваздухопловно-техничка служба и Копнену-смер артиљерија у Грчкој и академију Копнене војске-смер пешадија у Италији.
У програму свечаности учествоваће авијација Војске Србије, а биће приказан егзерцир Гарде и музички програм Уметничког ансамбла ''Станислав Бинички'' и Репрезентативног оркестра Гарде.
Први у рангу је Иван Сибиновић, општи успех 9,56, студијски програм војно ваздухопловство, пилот хеликоптера, други у рангу је Синиша ЦЦабаркапа, општи успех 9,36, студијски програм логистика одбране, финансије а трећерангирани је Димитрије Бећаревић, општи успех 9,36, студијски програм војно ваздухопловство, пилот авиона.
У виду Копнена војска најбољи је Немања Смајовић, општи успех 9,32, студијски програм логистика одбране, финансије док је у виду Ваздухопловство и противваздухопловна одбрана најуспшнији Иван Мудри, општи успех 9,05, студијски програм војно ваздухопловство, пилот хеликоптера.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар