среда, 07.08.2013, 15:25 -> 20:20
štampajБез одлуке о додели националне фреквенције
Ни на данашњој седници Савета РРА није донета одлука о додели националне телевизијске фреквенције коју је користила ТВ Авала. Одлука померена за петак, јер су чланови Савета "инсистирали на томе да приложена документација још једном буде проучена". За фреквенцију конкурисали ТВ Нова и Коперникус Свет плус 3.
Савет Републичке радиодифузне агенције није данас донео одлуку о додељивању националне телевизијске фреквенције која је остала упражњена гашењем Телевизије Авала, а за коју су конкурисали телевизије Нова и Коперникус Свет плус 3, већ ће о томе одлучивати на седници у петак.
Извршни директор РРА Драган Лукић објаснио је, после седнице која је била затворена за јавност, да су чланови Савета завршили расправу али да су сматрали да је пре доношења одлуке потребно да још једном проуче приложену конурсну документацију.
"Због сложености и одговорности према јавности и другим емитерима дошли смо до закључка да је потребно додатно анализирати достављену документацију", рекао је Лукић.
Упитан да ли је могуће да фреквенција не буде додељена никоме, односно да буде коришћена за потребе процеса дигитализације телевизије, Лукић је објаснио да такву одлуку не може да донесе Савет РРА.
"Надлежни органи могу да донесу измену плана расподеле фреквенција. Мрежа је у слободној расподели и док надлежни орган не донесе одлуку о њеном изузимању ми смо дужни да је расподелимо", рекао је Лукић.
РРА је анализрао и медијску полемику ТВ Пинк и дневног листа Блиц и оценио да је ТВ Пинк прекршила Закон о радиодифузији и Закон о јавном информисању, као и Кодекс о понашању емитера.
ТВ Пинк је, према Лукићевим речима, наложено да престане да крши поменуте прописе и да води кампању против појединаца и организација.
"Савет РРА је обавезао емитера да престане свако даље кршење ових прописа као и вођење кампање против било ког појединца или организације. Савет захтева и да телевизија 'Пинк' не користи увредљив тон у односу на било кога, да поштује начела професионализма и достојанства личности", рекао је Лукић.
То тело подсећа да Кодекс о понашању емитера прописује обавезу емитера да се стара да лично уверење и мишљење уредника и новинара не смеју да дискриминаторно утичу на избор теме и начин њеног представљања.
Савет РРА је, иначе, данас донео одлуке о додели регионаних ТВ фреквенција за Нови Пазар и Чачак и радијске регионалне фреквенције за Књажевац и Зајечар, као и одлуку о додељивању неколико општинских фреквенција.
О сукобу Пинка и Блица данас је опширно писала Политика.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар