Инсулин у београдским апотекама

Већина апотека у Београду добиће инсулин до 11 часова, а овај медикамент стићи ће у остале апотеке у главном граду до 17 сати.

Апотека "Београд" саопштила је да ће данас до 11 сати инсулин добити 41 апотека у њеном саставу, док ће остале апотеке препарат за дијабетичаре добити до 17 сати.

Министарка здравља Славица Ђукић Дејановић јуче је рекла да нема несташице, јер не постоје проблеми у производњи тог медикамента, односно у његовом увозу.

Министарка је указала да је прича о несташици инсулина измишљена и политизована.  

У суботу је вршилац дужности директора Апотекарске установе Београд Драгана Симић рекла је да је завршен поступак хитне набавке инсулина и да ће га од данас бити у апотекама те установе.

Према њеним речима, до поремећаја у редовном снабдевању апотека инсулином дошло је због стриктног поштовања новог Закона о јавним набавкама, али и неразумевања и недовољне сарадње са надлежним државним органима.

Навела да је установа којом руководи у набавку инсулина кренула у тренутку када јој је то било омогућено по важећим прописима и да се сличне ситуације неће понављати.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 27. фебруар 2026.
4° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом