"Делфини" потопили Хрвате

Хрватски ватерполисти немоћни пред српским "делфинима". Ватерполисти Србије победили Хрватску са 9:8 у Нишу. Селектор Удовичић презадовољан. У четвртак против Аустралије.

Ватерполо репрезентација Србије победила је вечерас у Нишу селекцију Хрватске са 9:8 (1:3, 4:2, 2:1, 2:2) у другом колу завршног турнира Светске лиге.

Хрвати су боље почели и повели са 3:0 у првој деоници, али су момци Дејана Удовичића одличном игром, уз невероватну подршку са трибина, преокренули резултат.

„Делфини" су стигли до 4:4, највише захваљујући голману Сору, који је бранио фантастично, а почетком треће деонице први пут долазе до вођства.

Сигурном игром до краја меча Србија је тако дошла до друге победе на турниру.

Селектор Дејан Удовичић рекао је после меча да је задовољан победом, јер селекција није још сасвим спремна.

"Морам да будем задовољан победом, пошто смо вечерас дали и више него што тренутно можемо. Када се игра против Хрватске, крема светског ватерпола, увек мора да се да више од својих могућности", рекао је Удовичић после утакмице, и додао да екипа темпира форму за Европско првенство у Загребу.

Србији је то била друга победа, пошто је јуче савладала Јужну Африку са 22:0. У другој данашњој утакмици групе, Аустралија је победила Јужну Африку са 19:4.

У четвртак од 20 часова, Србија игра против Аустралије, која такође има две победе.

Број коментара 34

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 05. јул 2025.
26° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом