субота, 07.05.2011, 16:55 -> 22:46
štampajМадрид
Новак у финалу са Надалом
Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић пласирао се у финале Мастерс турнира у Мадриду, пошто је у другом полуфиналу савладао Бразилца Томаса Белучија са 4:6, 6:4, 6:1. Други рекет света ће се у недељу у борби за 24. титулу у каријери састати са Шпанцем Рафаелом Надалом који је у првом полуфиналу био бољи од Швајцарца Роџера Федерера са 2:1 у сетовима.
Ђоковић је забележио 31. узастопну победу од почетка године и сада је на два тријумфа од изједначења са Бјорном Боргом на другом месту свих времена.
Други рекет света је у првом делу меча омогућио бразилском тенисеру да се размахне, да би у следећа два показао праву снагу,. доминирајући брзином кретања и прецизношћу удараца.
Белучи је после вођства од 1:0 у сетовима био у правом "налету", што му је донело предност брејка и у другом сету (2:1), али је тада настао потпуни преокрет у игри. Ђоковић је упорним форсирањем бекхенд стране противника везао два гема, узвративши брејком за изједначење (3:3), а затим је и у последњем десетом гему одузео сервис Белучију и стекао велику психолошку предност пред наставак меча.
У трећем сету је Ђоковић кренуо у жестоку офанзуиву, решетајући Белучијево поље комбиновањем форхенд и бекхенд паралеле и дијагонале, што му је брзо донело предност од 3:0.
Бразилац, очигледно уздрман овим неочекиваним нападом Ђоковића, потпуно је попустио и у офанбзивниом и у дефанзувном делу игре. Ђоковић, који је већ ушао "у серију" удараца, допустио му је да освоји јос само један гем на свој сервис, да би окончао победнички низ ефектним асом, искористивши прву од три меч лопте.
Други рекет света ће се у недељу у борби за 24. титулу у каријери састати са Шпанцем Рафаелом Надалом који је у првом полуфиналу био бољи од Швајцарца Роџера Федерера са 2:1 у сетовима.
Ђоковић се до сада 25 пута састајао са Надалом и девет пута излазио као победник, али ни једном није био успешан на шљаци.
Наградни фонд турнира је 3.706.000 евра.
Ђоковић је сада на две победе од Бјорна Борга који се налази на другом месту листе тенисера свих времена (први је Американац Џон Мекинро са 42 победе у 1984. години).
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 106
Пошаљи коментар