Читај ми!

Троицки изгубио

Српски тенисер Виктор Троицки није успео да се пласира у полуфинале АТП турнира у Монте Карлу, пошто је изгубио од Шпанца Давида Ферера резултатом 6:3, 6:3.

Троицком је пласман у четвртфинале највећи успех до сада на турнирима мастерс серије.

Други рекет Србије, од почетка до краја меча, није био максимално ангажован, за разлику од Ферера који је користио сваку прилику да нападне сервис нашег тенисера, што му је на крају донело победу.

Већ у раној фази првог сета, Ферер је први дошао до брејка предности (3:1), али је Троицки одмах узвратио, пре свега захваљујући грешкама протвника (3:2), а онда и изједначио (3:3). Шпански тенисер је тада "убацио у већу брзину" и везао три гема за вођство до 1:0 у сетовима.

Ферер је и у наставку меча играо офанзивно, док се Троицки све време држао резервисано, далеко од основне линије, очигледно чекајући грешке противника.

Тај неактивни приступ игри одмах га је коштао брејка (1:0), што је он за тренутак успео да врати (1:1), али је Ферер тада правом канонадом разноврсних удараца дошао до предности од 5:1.

Троицки је још једно успео да веже два гема, што је био његов данашњи максимум.

Ферер ће се у борби за место у финалу састати са победником меча између Швајцарца Роџера Федерера и Аустријанца Јиргена Мелцера.

Број коментара 11

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 23. септембар 2025.
30° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом