субота, 23.10.2010, 16:19 -> 20:27
štampajВиктор у финалу
Виктор је незадржив. Српски тенисер Виктор Троицки пласирао се у финале Купа Кремља у Москви, пошто је у полуфиналу савладао Пабла Куеваса из Уругваја са 2:0 (6:3, 6:3). У финалу против Кипранина Маркоса Багдатиса.
Троицки је и овим мечом потврдио да је у изузетној форми, којом би евентуално могао да дође до своје прве АТП титуле у каријери.
Почетак меча није наговештавао каснију потпуну доминацију српског тенисера, пошто је први гем у мечу изгубио на свој сервис. Ипак, Троицки се одмах прибрао, узвратио брејком и ставио до знања Куевасу да је он тај који ће до краја контролисати меч. У шестом гему је поново направио брејк за вођство од 4:2, а Куевас је у првом делу игре још једино успео да дође до једног гема на свој сервис.
Троицки је у истом темпу наставио да игра и у другом сету, користећи разноврсни тениски "арсенал", којем Куевас није могао да парира.
Наш тенисер је у седмом гему одузео сервис Куевасу (4:3), потом добио гем на свој почетни ударац и на крају дубоком паралелом "матирао" Куеваса, искористивши прву од три меч лопте.
Троицки ће у финалу Купа Кремља у недељу у борби за своју прву АТП титулу у каријери играти против Кипранина Маркоса Багдатиса који је после велике борбе савладао Узбекистанаца Дениса Истјомина са 2:1 (6:4, 6:7, 7:6).
Троицки је против Багдатиса играо само једном и изгубио, сада има прилику да изједначи.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 30
Пошаљи коментар