Крунићева поносна због прве титуле у сезони

Млада српска тенисерка Александра Крунић признала је да није очекивала да ће на прошлонедељном турниру у кинеском граду Ћуенџоу освојити титулу првака.

"Дефинитивно нисам очекивала овакав резултат. Решила сам да учествујем на турниру пет дана пре лета за Кину. Родитељи, сестра и тренер су ме испратили са надом да ћу проћи квалификације", рекла је Крунићева.

"Још не могу да верујем да са турнира одлазим са победничким трофејом. Јако сам поносна, с обзиром на то да сам овде без тренера, у пратњи његове девојке која ми пружа неописиву подршку, што ми даје велико самопоуздање", додала је 16-годишња тенисерка.

Титула у Ћуенџоу Крунићевој је прва са турнира наградног фонда од 50.000 долара. Такође и прва у 2010. години. Она јој је донела и напредак од чак 238 места на WТА ранг-листи тенисерки, па је Крунићева сада званично 333. на свету.

Наредни турнир Крунићева ће играти такође у Кини, у граду Пингћуо где наградни фонд износи 25.000 долара.

"Играћу колико ми тело дозволи, пошто сам због осам узастопних мечева у Ћуанџоу јако уморна, а и повредила сам се", рекла је Крунићева, која је у полуфиналу прошлонедељног турнира елиминисала и земљакињу Бојану Јовановску.

"Меч са Бојаном је био финале пре финала. Толико сам оставила снаге и нерава у њему да ћу мишиће опоравити тек за Фед куп меч Србија - Русија који играмо 6. и 7. фебруара у Арени. Једва чекам сусрет са колегиницама из репрезентације, свим члановима нашег тима и долазак у Београд", казала је Крунићева, која је рођена и живи у Москви.

Број коментара 11

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 18. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом