Докићева: Желим да се учврстим међу 100 најбољих

Аустралијска тенисерка српског порекла Јелена Докић која је плсаманом у четвртфинале Аустралијен опена осигурала улазак међу 100 тенисерки света, изјавила је да до краја године жели да задржи изборену позицију.

"Ово је био сјајан почетак године и за сада не бих да тражим више од овога што сам постигла", рекла је некадашњи четврта тенисерка света.

"За мене је пласман у четвтртфинале једног гренд слем турнира огроман успех, а чини ми се да има још много простора за напредак у мојој игри", истакла је 25-годишња Докићева.

Бивша прва играчица Србије и Црне Горе стигла је после двогодишње паузе поново на листу најбољих тенисерки света почетком прошле године, када је заузела 476. место.

После три одиграна ITF турнира у Италији прошлог лета Докић је забележила још један скок - на 187. место.

"Сада сам међу првих 100 на свету и волела бих да наставим да играм на WТА турнирима. Мислим да се више нећу враћати на ITF турнире", констатовала је она.

Полуфиналисткиња Вимблдона 2000. године је после добијене вајлд карте за овогодишњи Аустралијен опен нанизала серију од три победе над играчицама из првих 30 на свету - 17. носиоцем Рускињом Аном Чакватадзе, 11. костурашицом. Данкињом Каролином Вознијацки и 29. носиоцем Рускињом Алисом Клејбановом.

"Доказала сам да сам способна да играм са онима из првих 20 на свету, па чак и са тенисеркама из 'топ 10'. Против Сафине сам у четвртфиналу играла три сета и показала да је све могуће", истакла је Докићева.

Тенисерка која је почетком 2006. године други пут у каријери заиграла под аустралијском заставом, напоменула је да је очигледно да јој форма још није на врхунском нивоу.

"Мислим да је било очигледно да нисам у најбољој форми. То је и логично, будући да сам паузирала скоро три године", рекла је Докић.

Аустралијска тенисерка је закључила да јој предстоји стварање "конзистентне игре", која не би имала превише осцилација.

"Волела бих да немам велики број успона и падова током сезоне, већ да се што је могуће више усталим на једном нивоу", поручила је Докићева.

Број коментара 51

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 28. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом