среда, 30.12.2009, 16:03 -> 16:50
štampajФедерер не игра у првом колу Дејвис купа
Роџер Фредерер отказао је учешће у репрезентацији Швајцарске у првом колу Дејвис купа против Шпаније и то је већ шести пут заредом да најбољи тенисер света прескаче старт такмичења у екипном првенству света.
У разговору са селектором репрезентације Швајцарске Северином Литијем Федерер је рекао да му не одговара да од петог до осмог маја игра на земљаној подлози, јер само два дана касније у Индијан Велсу почиње мастерс турнир који се игра на тврдој подлози.
Након отказа Федерера, отпала је могућност да се на старту Дејвис купа он састане са Рафелом Надалом, који је потврдио учешће у репрезентацији Шпаније.
Њихов први дуел у наредној години могућ је већ за неколико дана, јер обојица учествују на егзибиционом такмичењу у Абу Дабију. Федерер и Надал ће на том такмичењу стартовати у полуфиналу, а у четвртфиналу се састају Робин Содерлинг и Станислас Вавринка, односно Жо Вилфрид Тсонга и Николај Давиденко.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 8
Пошаљи коментар