Давиденко и Дел Потро у финалу

Руски тенисер Николај Давиденко пласирао се у финале завршног мастерс турнира у Лондону, пошто је у првом полуфиналу савладао Швајцарца Роџера Федерера са 6:2, 4:6, 7:5. У другом полуфиналу Дел Потро је надиграо Содерлинга са 2:1 (6:7, 6:3, 7:6).

Давиденко је у првом сету направио три узастопна брејка, али је Федерер у трећем сету дошао надомак победе, пошто је водио са 5:4 и фалила су му два поена да слави.

Давиденко је, међутим, издржао, направио брејк и повео са 6:5, а затим и одсервирао за победу.

Давиденку је ово прва победа над Федерером у каријери, после 12 пораза.

Руски тенисер ће се у недељу састати у борби за титулу са победником из другог полуфиналног дуела, Хуанаом Мартином дел Потром. Аргентинац је надиграо Швеђаниа Робина Содерлинга са 2:1 у сетовима. У тај брејку трећег сета било је 7:3. 

Број коментара 111

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 19. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом