Читај ми!

Ана као у најбољим данима

Ана Ивановић супериорно је пребродила другу препеку у Паризу. Наша најбоља тенисерка је за само 56 минута игре савладала Израелку Шахар Пер са 2:0 у сетовима - 6:2, 6:2, не допустивши јој ни најмању шансу за успех. Наредна Анина противница је Италијанка Сара Ерани.

Српска тенисерка Ана Ивановић пласирала се у шеснаестину финала Отвореног првенства Француске пошто је данас савладала Израелку Шахар Пер са 2:0 у сетовима - 6:2, 6:2.

Одличном игром шампионка из 2008. је супериорно пребродила другу препеку на овогодишњем турниру и забележила прву победу над Израелком у њиховом четвртом међусобном дуелу. Најбоље рангирана српска тенисерка је бриљирала у дуелу са Пер, не допустивши јој ни најмању шансу за нови успех.

Одавно Ивановићева није била сигурна и убедљива као у данашњем мечу против тренутно 55. тенисерке са ВТА листе. Прецизним сервисом и громовитим форхенд ударцима Српкиња је потпуно доминирала, тако да тријумф није долазио у питање.

После експресно добијеног првог сета, Пер је пружила нешто снажнији отпор у другом. Међутим, све је решено када је Ивановићева брејком дошла до предности у четвртом гему, јер је до краја сусрета била апсолутно надмоћна.

У великом стилу је окончала борбу након само 56 минута игре, искористивши прву меч лопту поново на сервис противнице.

Ивановићева се у борби за осмину финала састаје са Италијанком Саром Ерани, која је победила Американку Мелани Один са 6:2, 6:3. Оба досадашња меча против Италијанке, тренутно 24. на светској листи, добила је Српкиња, 2009. године на Ролан Гаросу и у Вимблдону.

Број коментара 13

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 24. август 2025.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом