Данска на Француску у финалу Европског првенства, домаћин Немачка у борби за бронзу

Рукометаши Данске савладали су Немачку 29:26 (12:14) у другом полуфиналном дуелу Европског првенства. Данска ће се тако сусрести са Француском у репризи финала Олимпијских игара у Токију и прошлогодишњег Светског првенства. Олимпијски првак против браниоца европске и светске титуле.

Спреман је сусрет по свему судећи две најбоље екипе не само у Европи, већ у свету рукомета.

Потпомогнути домаћом публиком у Келну, репрезентативци Немачке су боље отворили дуел и стекли предност после првих 30 минута од 14:12.

Како је меч одмицао у наставку, тако су Данци преузимали контролу и стицали све осетнију предност, која је на пет минута до краја била и на пет голова разлике.

Микел Хансен, Емил Јакобсен и Симон Питлик су са по пет голова предводили победнички састав. Ренарс Ускинс је са пет голова био први стрелац Немачке.

У финалу ће Данска покушати да одбрани титулу против олимпијског првака Француске, још увек непобеђеног на турниру. "Галски петлови" су савладали Шведску у првом полуфиналу после продужетка са 34:30 у изузетно неизвесној завршници.

Финале се игра у недељу од 17.45 часова.