Рукометаши Војводине савладали Горење у четвртфиналу Еврокупа

Рукометаши Војводине победили су Горење из Велења у Новом Саду у првом четвртфиналном дуелу у Еврокупу 31:30.

Рукометаши Војводине су играли меч уз доста осцилација. Екипа Горења отворила је утакмицу серијом од четири гола, што им је дало одређену дозу растерећености у наставку игре.

Прво полувреме утакмице у Новом Саду припало је Горењу 17:14.

Новосадски тим је деловао доста конфузно у нападу, често су грешили приликом предаје лопте, што их је коштало разлике од три гола на полувремену.

У наставку сусрета Војводина је заиграла знатно боље. У 34. минуту игре стигли су до изједначења.

Добром игром Војводина је уздрмала самопоуздање гостима, али је лош период игре опет уследио средином другог полувремена.

На истеку 50. минута домаћи тим имао је три гола заостатка.

Добром одбраном и ефикасним нападима Војводина је направила серију од три гола, чиме је окончала утакмицу тријумфом, 31:30.

Српски тим је до победе стигао у последњим секундама утакмице поготком Живана Пешића из контранапада.

Реванш дуел између Војводине и Горења одиграће се 25. март у Словенији у 18 часова.