Читај ми!

Стипендија за Чавића

Министарка омладине и спорта Србије Снежана Самарџдић Марковић потписала је са пливачем Милорадом Чавићем уговор о стипендирању за спортско усавршавање, као заслужним спортистом, као и уговор о учешћу у финансирању пројекта "Златна медаља" на Олимпијским играма у Лондону 2012. године.

Самарџић-Марковићева је рекла да ће на основу споразума о стипендирању Чавић добијати око 60.000 динара месечно, док ће други уговор Чавићу омогућити да се без брига и оптерећења припрема за Олимпијаду у Лондону.

Она је прецизирала да ће Чавић добити из буџета осам милиона за припреме за Лондон, уз то и 2,6 милиона које обезбеђује Олимпијски комитет Србије.

Захваљујући на помоћи, Чавић је нагласио да ће му знаичти да се припрема у Србији, где ће му бити лакше јер ће имати подршку најбољих пријатеља и породице.

"То ће ме учинити јачим", рекао је Чавић, који је нагласио да се годинама припремао у иностранству, а сада ће имати прилику да се први пут у каријери припрема у Србији.

Он је истакао да се успешно опоравља од операције леђа и да је недавно на тренингу остварио одличан резултат на 100 метара делфин.

"Знам да у бити спреман за медаљу у Лондону", закључио је Чавић.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 02. август 2025.
29° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом