петак, 13.02.2009, 15:32 -> 15:40
štampajЛекари: Албрехт ће се потпуно опоравити од повреде
Швајцарски скијаш Данијел Албрехт потпуно ће се опоравити после повреде главе коју је прошлог месеца доживео на тренингу пред трку у спусту у Кицбилу, саопштили су лекари.
Албрехт, који је раније ове недеље пробуђен из тронедељне индуковане коме, сада одговара на једноставна питања са да или не. Он је и даље на клиници у Инзбруку.
"Не очекујемо никакве неуролошке проблеме", рекла је неуролог Бетина Фаузлер на конференцији за новинаре у Инзбруку.
Лекари су уклонили респираторну цев која је помогла Албрехту при дисању.
"Данијел Албрехт ће се потпуно опоравити. Међутим, било је компликација са плућима, на десном плућном крилу постоји угрушак, а видљиви су и ожиљци. Али то га неће спречити да води нормалан живот. Он може да седи на кревету и за неколико дана моћи ће да устане", рекао је лекар Стефан Шмид.
Лекари су саопштили да је Албрехт приликом пада доживео и лакшу повреду десног колена.
Швајцарски скијаш је 22. јануара доживео тежак пад на тренингу у Кицбилу, када је летео 70 метара. Албрехт је 2007. године освојио Светско првенство у супер комбинацији.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар