среда, 04.06.2014, 09:10 -> 22:51
štampajРукометаши Војводине шампиони Србије!
Рукометаши Војводине освојили титулу шампиона Србије. Дијего Коста завршио лекарске прегледе и сада га само потпис дели од тога да постане нови играч Челсија. Дино Рађа није теже повређен у судару у Сплиту, после којег је пао с мотора. Мирослав Радовић најбољи фудбалер Пољске. Страмаћони нови тренер Удинезеа. Панатинаикос нови-стари првак Грчке у кошарци. Реми Италије са Луксембургом, а Енглеске са Еквадором.
Све вести и занимљивости из света спорта пратите и на нашим Фејсбук и Твитер страницама.
22.55 - Репрезентација Енглеске ремизирала је са Еквадором (2:2) у пријатељском мечу одиграном у Мајамију. Први је мрежу затресао Енер Валенсија, већ у 9. минуту, али су Енглези преко Рунија и Ламберта преокренули резултат. Коначно стање на семафору поставио је Аројо у 70. минуту.
22.45 - Брига за Италијане? Тим селектора Ћезареа Пранделија ремизирао са Луксембургом (1:1) у припремној утакмици за Светско првентсво. Гол за "азуре" дао је Маркизио, док је Шано у 85. минуту донео изједначење аутсајдеру. На другој страни, Холандија је победила Велс са 2:0. Стрелци су били Арјен Робен и Џеремејн Ленс.
22.25 - Пријатељски меч у Мајамију, између Енглеске и Еквадора, посматра и некадашњи тренер манчестер јунајтеда Дејвид Мојес...
21.45 - Рукометаши Војводине освојили су титулу првака Србије, пошто су у Новом Саду у утакмици 10. кола плеј-офа победили Црвену звезду са 33:30 (18:15). Екипа Војводине тако је трећи пут, а други пут узастопно у клупској историји освојила првенство Србије. У екипи Војводине истакао се Страхиња Станковић са 10 голова, док је девет постигао Урош Елезовић. Најефикаснији у екипи Звезде био је Војислав Брајовић са девет голова, а два мање постигао је Младен Шотић. Звезда је такмичење у националном првенству завршила на четвртом месту.
21.25 - Од сезоне 2016/2017 Рома ће свој дом наћи на новом, ултрамодерном стадиону. Он ће изгледати баш овако. Лацио ће остати на Олимпику.
21.00 - Кошаркаши Панатинаикоса освојили су титулу првака Грчке, пошто су у мајсторици финала плеј-офа победили Олимпијакос резултатом 82:71. Ово је 34. титула националног првака за тим из ОАКА арене. Најбољи код „зелених" био је Јонас Мачијулис са 15 поена, а пратио га је Димитрис Дијамантидис са 11. Мет Лоџески био је бољи од осталих у редовима Олимпијакоса са 17 поена, а одмах иза је био Јоргос Принтезис са 16 поена. Поново је, као и у четвртом мечу, заказао Спанулис. Стао је на шест поена, уз свега три асистенције.
20.00 - Удинезе и Франческо Гвидолин су се растали после четири године. Данас је постало јасно да ће његово место заузети млади Андреа Страмаћони, некадашњи тренер Интера. Овај посао ће обављати у наредне две године. Званична промоција биће обављена у петак, на стадиону Фриули.
18.00 - Нагађања могу да престану - Дијего Коста ће наредне сезоне играти за Челси. Натурализовани Шпанац је прошао лекарске прегледе у Лондону и сада га чека потпис како би финализовао трансфер из Атлетика вредан 40 милиона евра. Рођени Бразилац, који има 25 година и важи за једног од најбољих нападача света, постигао је 27 голова у 34 лигашке утакмице са тим са „Висенте Калдерона". Морињо је инсистирао на његовом довођењу, а то није чудно када се зна да су Ето, Торес и Демба Ба заједно постигли 19 погодака у Премијер лиги. Очекује се да Коста званично постане играч „плаваца" до краја ове недеље.
17.35 - Трке деветог викенда Светског шампионата туринг аутомобила (ВТЦЦ), које су требало да буду вожене 14. септембра у САД, отказане су и замењене тркама у Азији. До отказивања трке на стази Сонома дошло је јер Цитроен и Лада немају тржиште у САД. "Радовао сам се одласку у Сан Франциско, али ми је мало и драго што је дошло до промене, и што ћемо имати нову трку у Азији коју ни други возачи нису возили. Макар једном у сезони да смо сви на истом нивоу што се тиче стазе", рекао је српски аутомоблиста Душан Борковић.
16.50 - Потпредседник фудбалског клуба Црвена звезда Славиша Кокеза рекао је да ће играчи и запослени добити део зарада што он очекује у наредна два дана. "Обезбедили смо одређена финансијска средства и надам се да ће се све то формализовати на Управном одбору и да ће сутра или у нареднадва дана новац бити исплаћен играчима и радној заједници", рекао је Кокеза агенцији Бета испред стадиона Звезде.
15.30 - Капитен Енглеске Стивен Џерард каже да су сви у репрезентацији спремни за предстојеће првенство света у Бразилу, додајући да су он и сви остали у редовима "Гордог Албиона" вежбали извођење пенала, с обзиром на чињеницу да су преко пенала испадали три пута са Мундијала. "Вежбали смо пенале, доста смо научили из претходних грешака, ипак извођење једанаестераца на Муднијалу је нешто што није ни мало лако и тешко је описати тај притисак", поручио је Џерард. "Увек смо били спремни да играмо добро 90 минута, па чак и 120, али пенале смо често губили", подсетио је Џерард који је и сам 2006. године био трагичар у пенал серији против Португала. Енглеска је до сада испадала са Мундијала преко пенала 1990, 1998. године и 2000. године, а сличан учинак је имала и на европским првенствима са којих је испала преко пенала три пута.
15.00 - Први "шпиц" Босне и Херцеговине Един Џеко поручио је да су, после победе над Мексиком, сви у репрезентацији потпуно спремни за предстојећи Мундијал у Бразилу. "Ово је добар разултат за нас, показали смо да можемо да победимо селекцију која се такође пласирала у Бразил, верујем да смо сада потпуно спремни", поручио је Џеко. Босна је пре утакмице са Мексиком, успела да савлада и селекцију Обале Слоноваче резултатом 2:1 а током групне фазе Мундијала БиХ ће одмерити снаге са Аргентином, Ираном и Нигеријом. Селектор Мексика Мигел Ерера имао је замерке и на игру својих играча али и на одлуку селектора Босне Сафета Сушића да промени најављени тим уочи почетка меча. "Имам још мало времена да размислим који тим ће наступити у петак против Португала, у последњем пријатељском мечу пред Мундијал", поручио је Ерера, који неће моћи да рачуна на дефанзивца Луиса Монтеса који је поломио ногу, али ни на другог одбрамбеног играча, искусног Рафаела Маркеса. "Тим који буде наступао против Португала, наступаће и у првом мечу против Камеруна 13. јуна", закључио је Ерера.
14.30 - Бивши капитен Интера Хавијер Занети рекао је да ће том клубу бити потребно време да се поново врати на чело Серије А. "Потребно је време да Интер поново буде најбољи. Промењени су власници, много је нових играча... На почетку смо нове приче и треба изградити комплетно нову управу. Председник клуба се упознаје са италијанским фудбалом и није лако одмах се вратити на врх", рекао је Занети италијанским медијима. Занети је на крају сезоне, након 19 година проведених на Сан Сиру, отишао у пензију, а за то време он је освојио пет титула у Серији А, четири трофеја Купа Италије и једну титулу у Лиги шампиона. Аргентинац ће, ипак, остати у Интеру и обављаће неку од функција у управи клуба. Интер је сезону у Серији А завршио на 5. месту на табели са чак 42 бода мање од Јувентуса.
13.45 - Португалска фудбалска федерација саопштила је да нападач Кристијано Роналдо има тендинитис, упалу тетива мишића леве ноге, док се селекција припрема за први меч Мундијала у Бразилу, против Немачке 16. јуна. Како се наводи, и Пепе, Раул Меиралеш и голман Бенто тренирају одвојено, пошто се опорављају од повреда. Роналдо је помогао Реал Мадриду прошлог месеца да освоји титулу Лиге шампиона, упркос проблемима са повредама ноге у завршници сезоне.
13.00 - Репрезентативац Србије и фудбалер Удинезеа Душан Баста налази се близу преласка у Лацио, преноси Скај Италија. Како се наводи, Лацио и Удинезе су договорили трансфер који износи седам милиона евра и преостало је само да Баста утаначи услове преласка у римски клуб. Баста је ове сезоне у Серији А одиграо 30 утакмица и постигао три гола, а члан клуба је од 2008. године. Током каријере играо је у Црвеној звезди и Лећеу, док је за репрезентацију Србије одиграо 15 утакмица и постигао два гола.
12.30 - Међурепубличке омладинске спортске игре, популарне МОСИ, одржаће се по 51. пут, од 6. до 10. августа у Новом Пазару. Овогодишње МОСИ окупиће спортисте из 34 града са тромеђе Србије, Републике Српске и Црне Горе, а по први пут учествоваће и општине Пале, Гусиње и Зубин Поток, одлучено је на протеклој Скупштини манифестације. Више од 3.000 спортиста боравиће у новопазарским школама, као и у приватном смештају, а поред спортских биће приређене и бројне културне активности. Следећа Скупштина МОСИ биће одржана 10. јула, када ће се чланови организационог одбора договорити о свим детаљима манифестације. Организатори очекују подршку Владе Републике Србије и ресорних министарстава.
12.10 - Шпански шампион Атлетико Мадрид ангажовао је досадашњег голмана Хетафеа Мигела Моју на период од три године. Долазак Моје у мадридски клуб могао би да значи одлазак Белгијанца Тибоа Куртоа, који брани за Атлетико последње три сезоне на позајмици из Челсија. Тридесетогодишњи Моја је у марту оперисан због повреде десног колена. Моја је десет сезона провео у шпанској Примери, бранећи за Мајорку и Валенсију, пре него сто је пре три године прешао у Хетафе.
12.00 - Прослављени хрватски кошаркаш Дино Рађа доживео је јутрос на улицама Сплита саобраћајну несрећу у којој, према незваничним информацијама, није теже повређен, пренели су хрватски медији. На Рађу је, док је возио мотор, налатео аутомобил и срушио га, па је превезен у болницу, а наводно је повредио ногу. У болници у Сплиту потврдили су да је бивши југословенски и хрватски репрезентативац хоспитализован и да је у току медицинска обрада, али и да 46-годишњи Рађа није теже повређен. Рађа је у каријери играо за Југопластику, са којом је освојио две титуле првака Европе, Виртус, Бостон Селтикс, Панатинаикос, Задар, Олимпијакос, Цибону и Сплит, где је 2003. године завршио каријеру. Са репрезентацијом Југославије освојио је две златне и бронзану медаљу на европским првенствима и сребрну медаљу на Олимпијским играма у Сеулу. Он је с репрезентацијом Хрватске освојио сребрну медаљу на Играма у Барселони, бронзану на Светском првенству и две бронзане медаље на европским првенствима.
11.30 - Фудбалери Партизана ће се у предстојећој сезони такмичити у квалификацијама за Лигу Европа, а ако дођу до плеј-офа за пласман у групну фазу, готово сигурно ће бити носиоци. Партизан ће такмичење у квалификацијама почети у другом колу, утакмицама 17. и 24. јула, а жреб ће се обавити 23. јуна. Како се наводи на сајту Партизана, укупно 80 клубова ће играти у другом кругу, а Партизан је са 14.825 бодова на шестом месту међу носиоцима. Међу могућим Партизановим противницима, који се налазе од 41. до 80. места на листи, налазе се и Спартак из Трнаве, мађарски Ђер и Ференцварош, шкотски Абердин и Кошице из Словачке. Њима би се могле додати и екипе из бивше Југославије, али и два представника Албаније. Пре главног жреба, биће формиране подгрупе (са по осам или 10 екипа), па ће број потенцијалних ривала Партизана бити сведен на четири, пет клубова.
11.20 - Рукометни савез Србије позвао је све чланове рукометне заједнице да наставе да шаљу помоћ становништву и подручјима која су у поплавама преживела велику штету. "Рукометна Србија ујединила се у борби против поплава, а помоћ становништву и подручјима која су преживела велику штету, не престаје да стиже са свих страна. Одлучили смо да читав приход са мечева квалификација за Светско првенство 2015. и првенство Европе 2014. у Нишу 7. и 15. јуна, буде намењен помоћи рукометним клубовима са угрожених подручја", наводи се у саопштењу РСС. Велики број бивших државних репрезентативаца - носилаца националних признања, донирао је новчана средства за жртве поплава, а то су урадили и неки садашњи репрезентативци, запослени у РСС и велики број клубова.
11.10 - Тениски савез Србије и Министарство просвете, науке и технолошког развоја уз подршку Нафтне индустрије Србије покренули су акцију "Спортом против насиља", с циљем да се у преко 300 основних школа промовишу спортске вредности и фер плеј. Најбоља српска тенисерка Јелена Јанковић била је тим поводом специјална гошћа првог тренинга око стотину малишана који је одржан на теренима ТСС на Новом Београду.
11.00 - Водитељ телевизије Коперникус Дејан Анђус оптужио је потпредседника Фудбалског клуба Црвена звезда Небојшу Човића да га је физички и вербално напао јер је у емисији помињао његовог сина, кошаркаша ФМП-а Филипа Човића. Директор полиције Милорад Вељовић казао је новинарима у Палати Србија да још нема никакве детаље о том инциденту а Небојша Човић није желео да коментарише те наводе. Независно удружење новинара Србије затражило је да се хитно истражи овај случај. "Са огорчењем морамо да констатујемо да је ово само још један у низу физичких напада на новинаре због извештаја које објављују или оцена које износе. Физичка безбедност новинара је основни предуслов за слободу медија и јавне речи, а држава је дужна да то осигура. Спорост у решавању ових случајева доприноси стварању атмосфере у којој су физички напади на новинаре и даље могући. Функционери и грађани који сматрају да су повређени или оштећени начином на који је неки медиј извештавао о њима имају низ законских и других могућности да изнесу свој став. Притом се мора имати у виду да слобода говора подразумева и слободно коментарисање и изношење става", оценио је НУНС.
10.50 - Експедиција фудбалске репрезентације Србије допутовала је у Сао Паоло где ће у петак одиграти пријатељску утакмицу против селекције Бразила. Убрзо по доласку у хотел "Хилтон", вршилац дужности селектора Љубинко Друловић и чланови стручног штаба одржали су тренинг у спортском центру клуба Аудакса.Српски фудбалери победили су репрезентацију Јамајке у Њујорку (2:1) и одиграли нерешено (1:1) против Панаме у Чикагу. Последњи меч на турнеји против Бразила одиграће у петак у Сао Паулу од 21 сат по средњеевропском времену.
10.30 - Српски фудбалер и члан Легије из Варшаве Мирослав Радовић проглашен је за најбољег играча сезоне у Пољској. Предвођена Радовићем Легија је одбранила титулу првака, а српски фудбалер је на 26 утакмица у Екстракласи постигао 14 голова. "Ова награда ме чини заиста срећним јер то значи да су колеге цениле мој труд на терену. Захваљујем се својој породици, јер они који су најближи играчима, морају највише да трпе. Надам се да ћу ускоро испунити обећање да ће у наредне три године Легија играти у Лиги шампиона. Видећемо да ли ће то да се догоди за четири месеца или можда за годину и четири месеца", рекао је Радовић. Српски фудбалер је у Легију дошао из Партизана 2006. године и од тада је освојио две титуле првака, четири национална Купа и један Суперкуп. Најбољи нападач у Пољској је Марсин Робак из Погона са 22 гола, тренер године је Јан Коцијан из трећепласираног Руха, док је још један играч Легије, Душан Кучиак, добио је признање за најбољег голмана сезоне.
08.00 - У пријатељској фудбалској утакмици, одиграној у оквиру припрема за предстојеће Светско првенство, репрезентација Босне и Херцеговине савладала је у Чикагу Мексико са 1:0 (1:0). Стрелац јединог гола био је Изет Хајровић у 41. минуту. После две убедљиве победе, над Израелом и Еквадором, Мексико је доживео први пораз на припремама које ће закључити утакмицом против Португала 7. јуна. На Мундијалу у Бразилу, који ће се одржати од 12. јуна до 13. јула, Мексико је сврстан у групу А, а противници ће му бити домаћин Бразил, Хрватска и Камерун. Репрезентација Босне и Херцеговине играће у групи Ф против Аргентине, Ирана и Нигерије.
Фудбал, тенис и кошарка су спортови који ће данас окупирати домаће спортске заљубљенике. У 17.00 на стадиону Чукаричког на Бановом Брду фудбалери Рада дочекаће Металац у реванш сусрету баража за Супер лигу Србије. У зависности од текуће програмске шеме, РТС ће, комбинованим преносима на оба програма, и данас пратити догађаје на теренима Отвореног првенства Француске у тенису. А увече од 19.55 на Другом програму пратићемо директан пренос дуела Мега визуре и Партизана у кошаркашкој Супер лиги Србије.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 8
Пошаљи коментар