Читај ми!

Фрум на корак од тријумфа

Кристофер Фрум на корак је од тријумфа на јубиларном 100. Тур де Франсу. Британски бициклиста био супериоран у вожњи на хронометар од Ембруна до Шоргеса.

Возач тима Скај, британски бициклиста Кристофер Фрум, победио је у 17. етапи Тур де Франса и потврдио да је главни фаворит за освајање јубиларне 100. најпрестижније трке у свету.

Фрум је био супериоран у вожњи на хронометар од Ембруна до Шоргеса, на стази дугој 32 километра. Он је у последњих 10 километара надокнадио 11 секунди заостатка од задњег мерења и кроз циљ прошао у времену од 51 минут и 33 секунде, девет секунди брже од главног ривала, Шпанца Алберта Контадора, двоструког освајача Тура.

Четири етапе пре краја трке Британац у генералном пласману има 4,34 минута предности над другопласираним Контадором. Следе три захтевне планинске етапе, а сутрашња 18. вози се у Алпима од Гапа до Хуеза и дуга је 172,5 километара.

Резултати 17. етапе:

1. Кристофер Фрум (В.Британија, Скај) 51:33 минута
2. Алберто Контадор (Шпанија, Саксо) +9 секунди
3. Хоаким Родригес (Шпанија, Каћуша) +10
4. Роман Кројцигер (Чешка, Саксо) +23
5. Алехандро Валверде (Шпанија, Мовистар) +30
6. Наиро Кинтана (Колумбија, Мовистар) +1:11 минута
7. Михал Квјатковски (Пољска, Омега Фарма) +1:33
8. Јакоб Фуглсанг (Данска, Астана) +1:34
9. Ендрју Талански (САД, Гармин) +1:41
10. Тиџеј ван Гардерен (САД, БМЦ) +1:51

Генерални пласман:

1. Кристофер Фрум (В.Британија, Скај) 66:07:09 сати.
2. Алберто Контадор (Шпанија, Саксо) +4:34 минута
3. Роман Кројцигер (Чешка, Саксо) +4:51
4. Бауке Молема (Холандија, Белкин) +6:23
5. Наиро Кинтана (Колумбија, Мовистар) +6:58

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 18. септембар 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом