Богатство за хокејашки дрес

Више од 600.000 долара дао је непознати купац за дрес хокејаша Мајка Ирузионија, који је на мечу против СССР-а на Олимпијским играма 1980. године постигао победоносни гол. Та победа репрезентације САД сматра се једном од највећих у историји америчког спорта.

Дрес који је носио хокејаш Мајк Ирузиони у чувеној победи америчке репрезентације над тимом Совјетског Савеза на Зимским олимпијским играма 1980. године продат је на аукцији у Њујорку за скоро 660.000 долара.

Дрес с бројем 21 ношен на мечу "Чудо на леду" јуче је продат за 657.250 долара, док је штап којим је Ирузиони постигао победоносни погодак продат за 262.900 долара, што је пет пута више од процене пре продаје, рекао је Крис Ајви из Херитиџ аукшнс.

За сада није познато ко су купци. Ирузиони је носио јуче продати дрес када је постогао гол у мечу у којем су САД победиле Совјетски Савез с резултатом 4:3 пошто су пре последње трећине губиле 2:3.

Резултат тог меча, названог "Чудо на леду", био је изненађујући пошто је на Играма у Лејк Плесиду амерички тим био састављен углавном од аматера, док су совјетски играчи сматрани непобедивим.  У петак је била 33. годишњица тог меча.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 15. септембар 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом