Будућност славила против СЦ Дербија за треће место у АБА лиги

Кошаркаши Будућности савладали су СЦ Дерби у подгоричком дербију са 86:69 у мечу 23. кола АБА лиге.

Прво полувреме било је врло изједначено, Дерби је водио на полувремену са тесних 38:37.

Гостујући тим оправдао је звање фаворита у трећој деоници током које су убацили 24, а примили 11 поена. Последња деоница такође је припала Будућности 25:20, те се тако дошло и до врло убедљиве победе.

Први стрелац Будућности на утакмици био је Тре Бел-Хејнс са 17 поена, придодавши и осам асистенција и пет скокова. Пратили су га Ерик Грин и Петар Поповић са по 13 поена, Алфа Каба је убацио 11 поена уз седам скокова.

Данило Тасић и Томислав Ивишић су са по 14 поена били најефикаснији код СЦ Дербија.

Будућност је на трећем месту са 16-6, изнад Цедевита-Олимпије коју чека дерби кола са Партизаном.

СЦ Дерби је у незавидној позицији осам са 10 победа и 13 пораза, колико има и Задар. Сплит са 9-13 вреба последње плеј-оф место.

У следећем колу Будућност остаје у Подгорици, долази им Морнар, док СЦ Дерби гостује Цедевита-Олимпији.