Атланта у гостима надиграла Далас, Адамс донео победу Мемфису против Кливленда
Атланта хокси су у гостима надиграли екипу Далас меврикса 130:122, Мемфис је у последњим секундама кошем Стивена Адамса дошао до победе над Кливлендом 115:114.
Атланта савладала фаворизовани Далас чиме се вратила на осмо место Источне конференције.
Гости су водили од почетка сусрета а онда је Далас на почетку треће деонице преокренуо резултат у своју корист. Предвођени Луком дончићем у једном тренутку су имали и 10 поена предности што је била највећа предност на мечу.
Вођство домаћина није дуго трајало, већ на почетку последње деонице Хокси враћају предност и успешно је одржавају до краја меча.
Лука Дончић стандардно је био најбољи у екипи Даласа са 30 поена, Вуд је додао 22 а Спенсер Динвиди 20.
У тиму Атланте Мари је постигао 30 поена, Колинс је додао 19, Јанг са 18, док је Богдан Богдановић тиму допринео са 12.
Ролеркостер партија Мемфиса који је имао плус 19 па замало изгубио.
Гризлиси су након нешто лошије прве деонице показали какав офанзивни таленат поседују и за неколико минута стигли до високих 19 поена предности током друге деонице.
Домаћин је међутим истом брзином прокоцкао стечену предност па је на одмор отишао са свега седам поена више од ривала.
У већини другог полувремена играла се временска клацкалица две екипе. Џа Морент покушао је да донесе победу својој екипи у последњим тренуцима меча али је промашио полагање, да би његов саиграч Стивен Адамс "из одбојке" вратио лопту у кош.
У тиму Мемфиса Дезмонд Бејн уписао је 25 поена, Морент је постигао 24.
У екипи Кливленда Дариус Гарланд уписао је дабл-дабл од 24 поена и 14 асистенција.
У мечевима у ноћи за нама:
Далас - Атланта 122:130
Њујорк - Вашингтон 105:116
Хјустон - Шарлот 117:122
Мемфис - Кливленд 115:114
Њу Орлеанс - Мајами 98:124
Оклахома - Индијана 126:106
Јута - ЛА Клиперси 126:103
ЛА Лејкерси - Сакраменто 111:116
Денвер - Минесота 122:118
Коментари