Читај ми!

НБА повлачи "шестицу" у част Била Расела

Кошаркаши у НБА лиги убудуће неће моћи да носе "шестицу" на дресу, након што је руководство лиге одлучило да повуче тај број у част недавно преминулог Била Расела.

Бил Расел, један од најбољих кошаркаша свих времена, освојио је чак 11 титула са Бостоном у периоду од 1956. до 1969. године.

Уједно, НБА је саопштила да играчи који тренутно носе "шестицу", међу којима су Леброн Џејмс и Кристоф Порзингис, неће морати да мењају број.

Бил Расел је трећа особа у истори професионалног спорта у Америци којем је уприличена таква част. Пре њега, професионална бејзбој лига повукла је број 42 првог црног играча у историји МЛБ, Џекија Робинсона.

Професионална хокејашка лига, НХЛ је повука број 99 збох највећег играча у историји те игре Вејна Грецког. 

недеља, 11. мај 2025.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом