Звезда поново моћна, маестрални Калинић и екипа срушили Олимпијакос
Кошаркаши Црвене звезде савладали су на свом паркету екипу Олимпијакоса са 81:76 у мечу 14. кола Евролиге. Наредни меч, црвено-бели играју 14. децембра против Барселоне, такође у Београду.
Још један сјајан меч и још једна победа Црвене звезде у Евролиги.
Након одличног издања против Зенита у Русији, српска екипа овога пута је на домаћем терену срушила фаворизовани Олимпијакос.
Од самог почетка изабраници Дејана Радоњића нагласили су да могу да играју против једне од најбоље екипе у Евролиги ове сезоне.
Релативно брзо и лако Звезда је стекла предност која је у првих 10 минута варирала између пет и до тада максималних седам поена.
Олимпијакос је у другој четвртини заиграо знатно боље, прво надокнадио заостатак, а онда и сам прешао у вођство.
На полувреме се отишло са резултатом 38:36 у корист грчке екипе.
Трећу четвртину обележила је права резултатска клацкалица. Деловало је да шта год уради једна екипа, противник има спреман одговор на другој страни.
Смењивале су се обе екипе у вођству, али су српски црвено-бели имали више концентрације, а и помало среће у финишу, па су у одлучујућу четвртину ушли са три поена предности.
Последњих десет минута кошарке протекли су потпуно у знаку Црвене звезде, која је фантастичном одбраном на једном, а потом храбрим нападом на другој страни, стекла осетнију предност, коју је до краја утакмице одбранила.
Погађали су у одлучујућим моментима Лазић и Калинић и тако одбили све налете гостију из Пиреја.
Никола Калинић одиграо је сјајну партију и са 25 поена водио српску екипу до победе.
Лука Митровић додао је 12, Дејан Давидовац 11, а Нејт Волтерс и Никола Ивановић меч су завршили са 10 поена.
Црвена звезда долази до шесте победе у 14 одиграних мечева у Евролиги ове сезоне и налази се на 12. месту на табели.
Тајлер Дорси је био најефикаснији у редовима Олимпијакоса са 18 поена, док су по 12 додали Костас Слукас и Саша Везенков.
Олимпијакос је доживео пети пораз и за сада остаје на трећем месту на табели.
Коментари