Читај ми!

Кокошков: Драго ми је да смо победили

Селектор кошаркаша Србије Игор Кокошков рекао је после победе над селекцијом Доминиканске Републике да је задовољан резултатом, али не и игром тима и закључио да нису били довољно дисциплиновани. Бобан Марјановић је закључио да тим није имао довољно времена за припреме, али да је показао квалитет и да ће све бити много боље у наставку такмичења.

Србија је на старту олимпијских квалификација победила Доминиканску Републику са 94:76 одличном игром у финишу меча, који је већим делом протекао у равноправном надметању.

"Морали смо да се изједначимо са њиховом брзином и то нисмо урадили у првом полувремену. Знали смо да ће одбрана један на један бити главна ствар. Нисмо били довољно дисциплиновани, али можемо да будемо задовољни финалним резултатом. Није лако играти на оваквом нивоу. Кључна је била последња четвртина. Није било лепо уопште" , рекао је Кокошков на конференцији за медије после меча.

"Било је грешака, знали смо да ће их бити, али важно је да смо добили", каже Кокошков.

"Била је психолошки тешка утакмица, играли смо код куће, а противник енергичан. Играли су као што сам и очекивао и драго ми је да смо победили", закључио је Кокошков.

Најефикаснији у тиму Србије Бобан Марјановић каже да је екипа због свог квалитета успела да тријимфује.

"Играли смо добро, није била лака утакмица, противник је одиграо добро, али смо добили тако што смо показали квалитет. Можемо да играмо много боље, посебно у односу на почетак утакмице. Свако ко је дошао на турнир, сви желе да оду на Олимпијске игре, сви се боре за то место. Поносан сам на свој тим јер нисмо одустајали. Нећемо ни у наредним утакмицама. Нисмо имали много времена да се спремимо, али сада већ све изгледамо боље", рекао је Марјановић.


Репрезентација од 20.15 игра против Филипина уз директан пренос на Првом програму РТС-а, стрим је на РТС Планети (само за кориснике из Србије), а ток меча и кретање резултата можете пратити на нашем порталу.  

петак, 14. август 2026.
32° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом