Читај ми!

Тибодо тренер године у НБА лиги

Шеф стручног штаба Њујорк Никса Тим Тибодо изабран је за најбољег тренера НБА лиге у сезони 2020/21, саопштено је на сајту најјаче кошаркашке лиге света.

За Тибодоа је ово друго признање ове врсте у каријери, након што је пре десет година као дебитант на клупи Чикаго Булса изабран за тренера године.

Стратег Никса у гласању је победио испред тренера Финикс Санса Монтија Вилијамса, док је треће место заузео шеф струке Јуте Џез Квин Снајдер.

Никси су лигашки део сезоне завршили са скором 41-31 и изборили су пласман у плеј-оф први пут после осам година, а Тибодо је постао први тренер у историји НБА који је са два различита тима у премијерним сезонама на клупи биран за тренера године.

У 587 утакмица у НБА у каријери Тибодо је као тренер Чикага, Минесоте и Њујорка забележио 393 победе и 277 пораза.

уторак, 30. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом