Звезда после освајања Купа наставила серију победа

Кошаркаши Црвене звезде после освајања Купа Радивоја Кораћа остварили су победу и у заосталој утакмици АБА лиге. Црвено-бели су на свом паркету, у дербију регионалног такмичења, савладали чачански Борац резултатом 83:63.

Екипа Дејана Радоњића пре три дана је "Жућкову левицу" вратила у витрине тријумфом у Новом Саду, па сада може да се концентрише на шампионат.

Дуел у хали "Александар Николић" почео је неизвесном борбом, а домаћин је имао благу предност.

Звезда је прву четвртину добила 23:16, на полувреме отишла са пет поена вишка, да би отпор ривала сломила почетком треће четвртине.

Тада је актуелни српски и регионални шампион направио серију 8:1 и повратка за Борац није било.

Најефикаснији у победничком саставу био је Џордан Лојд са 17 поена, Марко Симоновић је додао 13, један више од Огњена Добрића.

На другој страни, једини расположени били су Тодоровић са 13, односно Чарапић са 12 поена.

Звезда се овим тријумфом вратила на четврто место и сада има 13 победа и два пораза, уз три утакмице мање.

Чачани су 12. са скором 4-12.