Приморска дисквалификована из АБА лиге
Словеначки кошаркашки клуб Копар Приморска дисквалификован је из АБА лиге, јер су отказали организацију утакмице са тимом Сплита у 11. колу, што је већ други меч који су пропустили из неоправданих разлога, саопштено је на сајту такмичења.
Кошаркаши Приморске отказали су учешће на дуелу са тимом Сплита, што им је већ други пропуштен меч, па је руководство регионалног такмичења саопштило да је клуб дисквалификован.
"Утакмица 11. кола АБА лиге између Копра Приморске и Сплита, која је заказана за 19. децембар 2020, неће се одржати, због одлуке Копра Приморске да из неоправданих разлога откаже организацију игре."
У складу са Статутом лиге (тачка 32.1) и због неоправданог непојављивања на утакмици 11. кола, Копер Приморска ће аутоматски бити поражена резултатом 0:20 и неће јој бити додељен бод за пораз.
Узимајући у обзир поновљени случај неоправданог непријављивања на утакмици, у складу са Статутом лиге (тачка 32.2), Копер Приморска је аутоматски дисквалификована из такмичења и сви њени резултати (пре и после прекршаја) биће регистровани код резултата 20: 0 за своје противнике.
"Даље санкције за Копер Приморску због неоправданог недоласка биће усвојене у складу са Дисциплинским прописима АБА лиге.", наведено је у саопштењу.
Приморска је у прошлом колу пропустила меч са Борцем у Чачку и тај меч је регистрован службеним резултатом.
Словеначки клуб већ доста дуго мучи проблем са финансијама и Приморска нема средстава да настави са нормалним функицонисањем, а то је сада добило и званичну потврду.
Екипа из Копра је једва изборила право наступа у АБА лиги. Овај тим после девет одиграних кола није успео да упише ниједану победу.
Коментари