Звезда потврдила ново појачање, Јагодић-Куриџа у црвено-белoм

Доскорашњи крилни центар Приморске Марко Јагодић-Куриџа ново је појачање Црвене звезде, потврдили су црвено-бели.

Јагодић-Куриџа је у четвртак прошао лекарске прегледе и потписао уговор до краја такмичарске сезоне 2020/2021.

Искусни кошаркаш има 32 године, висок је 205 центиметара и тежак 105 килограма, рођен је у Задру, а само неколико година касније преселио се са породицом у Пожегу.

Кошаркашку каријеру започео је у екипи Спартака из Суботице, играо је и за екипе Новог Сада Борца из Бања Луке, Цибоне, чешког Нимбурка, белгијског Остендеа и коначно Приморске из Копра.

Са екипама Цибоне, Нимбурка, Остендеа и Приморске освајао је титуле првака националних шампионата, а са екипом Цибоне 2014. године освојио је и АБА лигу.

"Доласком Марка Јагодића Куриџе Црвена звезда је добила изузетно борбеног, поузданог и искусног играча који својом игром треба да донесе нову енергију и чврстину у рекету", наводи се на сајту Звезде.

"Велика част за мене, када је стигао позив Црвене звезде није било размишљања. Велики клуб и велики изазов. Немам пуно времена за уклапање и уигравање, зато морам да искористим сваки тренинг  како би се што пре укључио у рад тима. Моје је да радим напорно , да тренирам и да оправдам поверење Црвене звезде" рекао је нови крини центар српске екипе.

Јагодић-Куриџа ће се екипи на тренинзима прикључити у четвртак увече, одмах пошто екипа буде пристигла из Русије.

У дресу Црвене звезде са бројем 21 на леђима, дебитоваће наредног понедељка против Приморске, екипе за коју је наступао претходних годину и по дана, и у чијем је дресу на последњој утакмици пре доласка међу црвено-беле убацио је 20 поена уз 12 скокова. 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 15. септембар 2025.
17° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом