Сито Алонсо нови тренер Барселоне

Шпански кошаркашки тренер Сито Алонсо напустио је Басконију и преузео клупу Барселоне, објављено је на сајту каталонског клуба.

Алонсо је са Барселоном потписао двогодишњи уговор, уз могућност продужетка сарадње на још једну годину. Он ће на клупи каталонског клуба земенити Јоргоса Барцокаса.

Он стиже у Каталонију после лоше сезоне под вођством грчког стручњака Јоргоса Барцокаса и елиминације од Валенсије у четвртфиналу шпанске АЦБ лиге, као и тек 11. места у Евролиги.

Сито Алонсо (41) је у Барселону прешао из Басконије, а раније је тренирао Хувентуд, Билбао и репрезентацију Шпаније до 20 година.

Са Басконијом је претходне сезоне дошао до четвртфинала Евролиге, полуфинала Копа краља и шпанског првенства.

Челници Басконије сада ће морати да пронађу Алонсовог наследника, а један од кандидата је тренер Црвене звезде Дејан Радоњић.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 21. септембар 2025.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом