Јао Минг води кинеску кошарку

Легендарни кинески кошаркаш Јао Минг изабран је за председника Кошаркашког савеза најмногољудније земље света.

Члан Куће славних и легенда Хјустон рокетса преузео је руковођење савезом, са циљем да додатно унапреди тамошњу игру под обручима.

Он је већ извесно време присутан у кинеској кошарци, као власник Шангај шаркса, а на његов предлог је прихваћена професионализација лиге.

"Наш следећи корак биће 'позајмљивање' међународног напредног искуства, сагледавање стварних услова у кинеској кошарци и избор пута ка неопходном развоју. Реформе ће покрити све аспекте игре у Кини, од репрезентативних до омладинских програма", рекао је Јао.

Јао Минг (36) недавно је примљен у Кућу славних НБА лиге, а његов дрес са бројем 11 подигнут је под сводове "Тојота центра" уз Хјустону.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 12. јул 2025.
26° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом