БиХ жели Пешића за селектора
Koшаркашки савез Босне и Херцеговине жели Светислава Пешића за селектора националног тима.
Како пише Дневни аваз, тамошњи савез је успоставио контакт са Пешићем пре неколико месеци, а очекује се да ускоро почну и званични преговори са трофејним српским стручњаком.
Светислав Пешић је тренерску каријеру започео у Босни 1982. године и са њом освојио првенство Југославије и национални куп.
На клупи млађих тимова репрезентације Југославије, прво је освојио кадетско Европско првенство 1985. године, а потом и јуниорско наредне године.
Са јуниорском репрезентацијом Југославије освојио је Светско првенство 1987. године.
Титулу европског првака освојио је 1993. године као селектор Немачке, као и са репрезентацијом Југославије 2001. године у Турској.
Светско злато је освојио 2002. године у Индијанаполису.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар