Радоњић: Желим добар меч у Подмосковљу
Тренер кошаркаша Црвене звезде Дејан Радоњић изјавио је да ће екипа покушати да одигра добар такмичарски меч против Химкија у Москви, у трећем колу А групе Евролиге, упркос квалитету ривала и чињеници да ће руски тим желети да покаже реакцију након пораза од Бајерна.
Радоњић у Русији неће моћи да рачуна на повређеног Немању Дангубића и капитена Луку Митровића, док ће наступити Владимир Штимац и Квинси Милер.
"Идемо у госте екипи која је освајач Еврокупа. Ангажовањем играча највећег рејтинга у Европи, показују да имају велике амбиције и у Евролиги. Конкурисаће за сам врх, то су показали против Реала на старту такмичења. Међутим, након пораза од Бајерна у Минхену, сигурно ће показати реакцију и жељу да одиграју што боље. Покушаћемо да одиграмо добар такмичарски меч у Подмосковљу, али нас сигурно очекује тежак посао", рекао је Радоњић за клупски сајт.
Он је додао да је ситуација у екипи боља, али и да има разлога за бригу због повреде центра Мајка Цирбеса.
"Са нама је кренуо и Владимир Штимац, после неколико добрих тренинга и периода аклиматизације Квинси Милер ће сигурно играти у Москви и надам се да ће то дати додатни мотив играчима. Разлог за бригу је повреда Цирбеса, који има проблема са боловима у леђима, али се надамо да није у питању ништа озбиљно", истакао је Радоњић.
Утакмица у Москви почеће минутом ћутања у част легендарног тренера Ранка Жеравице, док ће играчи на дресовима носити црни флор.
"Морам да изразим саучешће породици Ранка Жеравице, великог тренера, човека које је значајно учествовао у стварању историје клуба какав је Црвена звезда. Кошарка, не само на овим просторима, много је изгубила његовим одласком. Често је долазио на утакмице у Пиониру и разговори са њим били су право задовољство и искуство за мене. Искрено жалим због његове смрти", поручио је тренер црвено-белих.
Плејмејкер Стефан Јовић улогу фаворита препустио је домаћину, али очекује да екипа одигра борбено и мотивисано.
"Изузетно јак и квалитетан тим. Незванично, имају највећи буџет од свих тимова у Евролиги, што довољно говори о њиховим амбицијама. Довели су одлична појачања, остали су Копонен и Рајс, који су били носиоци игре и у претходној сезони. Под кошем су ту Огустин и Дејвис, Тодоровић, много добрих играча. Све ово говори да су спремни да направе озбиљан искорак у Евролиги", рекао је Јовић.
Тренер Химкија Римас Куртинајтис изјавио је да његов тим мора да победи Црвену звезду у трећем колу А групе Евролиге.
Након два одиграна кола у групи А све екипе имају по једну победу и један пораз. Утакмица Химки – Црвена звезда игра се сутра од 18 сати.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар