Читај ми!

Селекторка Маљковић скратила списак

Селекторка кошаркашке репрезентације Србије Марина Маљковић скратила је списак играчица за Европско првенство у Мађарској на коначних 12 имена, а са списка су отпале Александра Црвендакић и Сања Мандић. Србија у Мађарску полази у уторак ујутру, а први меч одиграће у четвртак против Летоније.

Селекторка кошаркашке репрезентације је истакла да је пред пут у Мађарску морала да скрати списак репрезентативки, али и да очекује њихово ангажовање у новембру.

"Сања је прошле године изборила место међу 12 играчица на Светском шампионату. Овог лета, после доста напорне сезоне није била на траженом нивоу. У сваком случају, то је девојка на коју најозбиљније рачунам у будућности. Исто важи и за Александру Црвендакић, која има мали проблем што доминира у млађим категоријама, а овде се тешко сналази. У сваком случају, добиле су прецизна упутства шта треба да раде, како би већ од новембра биле уз репрезентацију Србије", рекла је селекторка.

Србија у Мађарску полази у уторак ујутру, а први меч одиграће у четвртак против Летоније.

"Увелико се спремамо за утакмицу са Летонијом. Дефинитивно нас чека тежак меч. То је тим који је атлетски најбољи у нашој групи, тактички дотеран до детаља... Биће врло неугодан противник на старту шампионата и прилика да покажемо од чега смо саткане", рекла је Марина Маљковић.

Српски тим се током припрема спремао за све могуће ситуације на Европском првенству.

"У овом тренутку је најважније да играчице буду спремне и на победе и на поразе. Ово првенство не траје два дана, већ дужи период и сматрам да ће разлику направити тим који и пораз буде видео као мотивацију а не као кризну ситуацију и који ће на прави начин уживати у победи у датом тренутку, а онда се врло брзо пребацити на кључни циљ", рекла је селекторка.

Европско првенство у Мађарској и Румунији играће се од 11. до 28. јуна, а српска репрезентација ће се такмичити у групи Ц са Хрватском, Летонијом, Русијом и Великом Британијом.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 27. децембар 2025.
1° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом