недеља, 24.05.2015, 09:43 -> 19:16
štampajГолден стејт декласирао Хјустон
Кошаркаши Голден стејта савладали су јутрос Хјустон на гостујућем терену са чак 115:80 (30:18, 32:19, 30:24, 23:19) и повели са 3:0 у финалној серији Западне конференције НБА лиге, у којој се игра до четири победе. До новог тријумфа против Хјустона "ратнике" је опет предводио Стефон Кари.
Све дилеме око победника јутрошњег дуела у Хјустону решене су већ до полувремена, на које је Голден стејт отишао са "вишком" од 25 поена (62:37).
Тиму из Оукленда сада недостаје још само једна победа како би "оверио" титулу првака Конференције и, у исто време, пласирао се у велико финале плеј-офа НБА лиге у којем ће за противника имати првака Истока.
До новог тријумфа против Хјустона "ратнике" је опет предводио Стефон Кари. Најбољи играч лигашког дела шампионата (МВП) одржао је шутерски час у Тојота центру убацивши супарнику 40 кошева, од чега чак седам "тројки" из свега девет покушаја. Од десет слободних бацања погодио је девет, а најслабији проценат имао је у шуту за два поена у којем је био прецизан пет пута из десет покушаја.
Несвакидашње издање Кари је оплеменио са седам скокова и пет асистенција.
Рано добијен меч против Хјустона омогућио је Стиву Керу, тренеру "ратника" да у игру убаци свих 13 играча, колико их је било у протоколу. Само тројица од њих нису се уписали у листу стрелаца, а уз Карија запажене роле имали су Клеј Томпсон, Дрејмонд Грин и Ендрју Богут.
Томпсон и Грин убацили су по 17 кошева, при чему је Грин имао и 13 ухваћених лопти, док је Богут утакмицу завршио са 12 поена и истим бројем скокова.
У пораженом тиму најефикаснији је био Џејмс Харден са 17 кошева, али је највећи индекс имао Двајт Хауарт који је уз 14 поена имао и 14 ухваћених лопти.
Наредна утакмица, такође у Хјустону, играће се у ноћи између понедељка и уторка.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар