Читај ми!

Суноврат великана - Сампдорија први пут у Серији Ц

Сампдорија, некадашњи финалиста Лиге шампиона и првак Италије из 1991. године, први пут је испала у Серију Ц, трећи ранг италијанског фудбала.

Сампдорија у последњем колу Серије Б, које је одиграно синоћ, није успела да избори опстанак. Након ремија против Јуве Стабије (0:0) званично је изгубила статус друголигаша.

Клуб из Ђенове је окончао такмичење на 18. месту на табели и сели се у нижи ранг италијанског фудбала, заједно са Ћитаделом и Козенцом.

Некадашњи шампион Италије се годинама налази у финансијским проблемима, а 2023. године је испао у Серију Б - први пут после 11 година.

Након две сезоне у другој лиги, Сампдорија је ће морати још ниже - у серију Ц, која је подељена у три групе.

Кроз богату историју Сампдорије за клуб из Ђенове су играли многи српски играчи, међу којима су најпознатији Синиша Михајловић, који је касније био и тренер клуба, Владимир Југовић, Тодор Веселиновић, Ненад Крстичић и Филип Ђуричић.

Осим Михајловића, тренери Сампдорије били су и Вујадин Бошков и Дејан Станковић.

среда, 14. мај 2025.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом