Одлични Јуве, пораз Роме

Коначно је почела борба за Скудето. Фудбалери Јувентуса победили су Парму са 4:1 у првом колу Серије А, својој првој такмичарској утакмици на новом стадиону. Рома поражена од Каљарија. Удинезе славио против Лећеа. Палермо бољи од Интера.

Јувентус на најбољи начин отворио нови стадион, уведљиво са четири гола у мрежи Парме. Рома је на свом терену изгубила од Каљарија, Удинезе је у гостима победио Лече, уз један гол Душана Басте, а Фиорентина је код куће савладала Болоњу 2:0. Остали мечеви завршени су без победника.

Тријумф Јувентуса био је и успешан тренерски дерби некадашњег капитена црно-белих Антонија Контеа. Нови везни играч Андреа Пирло наместио је гол Штефану Лихтштајнеру у 16. минуту. Симоне Пепе удвостручио је вођство у 58, на додавање Алесандра Дел Пјера. На 3:0 повисио је још један новајлија - Артуро Видал у 73. док је Клаудио Маркизио у 83. повисио на 4:0 на још једну асистенцију Пирла. Парма је почасни гол постигла из пенала који је извео Себастијан Ђовинко у надокнади времена, када је дефанзивац Јувеа Паоло Де Чеље добио црвени картон.

Судија је поништио још један гол Јувентуса, који је постигао Алесандро Матри после офсајда. Исти играч погодио је стативу у 55. минуту. Јувентус је у четвртак отворио нови стадион пријатељској утакмици са Нотс Каунтијем. Ново игралиште још није добило име.

Удинезе је повео већ у другом минуту, голом спрског интернационалца Душана Басте, док је стрелац другог гола био Антонио Ди Натале.

Рома је донела ново разочарење навијачима, после августовске елиминације из Европских такмичења. Данијеле Конти довео је госте у вођство у 68. минуту, да би само минут касније Хосе Анхел добио црвени картон и оставио домаћина са 10 играча.

Судија је до краја меча поделио још четири жута картона гостима и продужио је меч за чак седам минута, тако да су оба тима успела да постигну по гол у надокнади. Мустафа Ел Кабир повисио је на 2:0 за Каљари у четвртом минуту надокнаде, а почасни гол за Рому постигао је Данијеле Де Роси у седмом.

 

Утакмице Ђенова-Аталанта и Кјево-Новара завршене су 2:2, док су Катанија и Сијена одиграли 0:0.

Актуелни шампион Милан у петак је одиграо 2:2 са Лациом, док је Наполи у суботу победио Чезену са 3:1.

У последњем мечу кола Палермо је славио против Интера са 4:3. Интер је повео голом Милита на асистенцију Станковића у 33. минуту. Изједначио је Миколи у 48. Милито из пенала доводи Интер у ново вођство у 51. минуту. На 2:2 је изједначио Хернандез у 54. минуту.

Миколи је поново стрелац 86. за 3:2, у 88. је већ било 4:2 за домаће, стрелац Пинали. Форлан је ублажио пораз Интера у 90. минуту. 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 07. новембар 2025.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом