петак, 08.07.2011, 16:36 -> 17:18
štampajИнђија за попуну Супер лиге
Нови Пазар добио конкурента у борби за попуну Суперлиге. Фудбалски клуб Инђија се кандидовао за упражњено место у Супер лиги Србије, настало одустајањем БАСК-а. Одлука је на Извршном одбору ФСС. Седница је у понедељак у 12.00 часова у кући фудбала у Старој Пазови.
Фудбалски клуб Инђија, који је прошле сезоне као претпоследњи на табели испао из лиге, навео је да има стадион који "за разлику од стадиона клубова који претендују на место у Супер лиги, испуњава све услове за такмичење".
Председник Управног одбора Инђије Славко Пувача истакао је у саопштењу да "за разлику од конкурената, рачун Инђије није у блокади и протеклих седам година клуб бележи позитиван финансијски резултат".
Он је навео да "Инђија нема судских спорова, нити спорова пред Арбитражном комисијом због неисплаћених уговорених обавеза" и да је "приоритетан задатак клуба улагање у рад са млађим категоријама".
Кандидатуру за упражњено место у Супер лиги први је истакао Нови Пазар, који је прошлу сезону завршио на трећој позицији Прве лиге.
Коначну одлуку донеће Извршни одбор Фудбалског савеза Србије на састанку у понедељак у 12.00 у Старој Пазови.
"Очекујемо да се ИО ФСС на састанку 11. јула, приликом доношења одлуке о попуни Супер лиге Србије, неће бавити политичким утицајима већ искључиво фудбалским условима и чињеницама, те да ће из тог разлога донети позитивну одлуку у корист Инђије", наводи се између осталог у саопштењу клуба из Баната.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 5
Пошаљи коментар