недеља, 05.06.2011, 12:12 -> 12:20
štampajНереди и у Белгији
У тучи белгијских и турских навијача у Генту повређено је 30 особа, међу којима и један полицајац. Нереди су избили на тргу у том граду где је око 7.000 навијача преко видео бима пратило меч квалификација за Европско првенство између Белгије и Туске, које се играло у Бриселу. Ухапшена једна особа.
После туче немачких навијача и полиције у Аустрији, и нереда у Хрватској пред квалификациони меч са Грузијом, велики инциденти догидили су се и у Белгији, где су се сукобили домаћи и турски навијачи.
Нереди у којима је повређено 30 људи избили су у Генту, где је око 7.000 људи преко видео бима пратило директан пренос меча квалификација за Европско првенство између Белгије и Турске, које се играло у Бриселу.
За време трајања меча сукобиле су се две групе хулигана, а нереди су се убрзо отели контроли, па су морале да интервенишу снаге реда.
Локалне власти саопштиле су да је један полицајац погођен боцом у главу, а ухапшен је само један изгредник.
Имајући у виду да је ово коло квалификација за континентални шампионат прошло са доста нереда, на разним стадионима широм Европе, биће занимљиво да ли ће Уефа експресно да реагује као у случају Србије, која се, после нереда у Ђенови, налази под лупом ове организације.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 6
Пошаљи коментар