Црно-бели освојили врх табеле

Завршница Јелен супер лиге биће паклено занимљива. Звезда пред сабласно пустом Мараканом изгубила од Јавора. Партизан победом у Крушевцу избио на прво место. Никитовић пресудио Звезди са пенала. Дијара прекинуо голгетерски пост.

Можда и помало неочекивано, дошло је до промене на врху табеле у Јелен супер лиги. Звезда немоћна на свом терену против Јавора, што је искористио Партизан, и победом у Крушевцу, преузео лидерску позиције.

Црвена звезда доживела је и трећи пораз у сезони у утакмици против Јавора, која је одиграна на сабласно празној Маракани, а једини стрелац на мечу био је Никитовић у 40. минуту утакмице из једанаестерца.

Утакмица је одиграна без публике, јер је Звезда кажњена због инцидента у куп утакмици са ОФК Београдом, када је један навијач на северној трибини рањен из ватреног оружја.

Домаћин је имао иницијативу од почетка меча, а у десетом минуту Дамир Кахриман одбранио је покушај главом нападача црвено-белих Александра Јевтића.

У 21. минуту и Дарко Лазовић је могао да затресе мрежу Јавора, али је поново на висини задатка био Кахриман. Само осам минута касније и Владимир Богдановић је покушао ударцем са дистанце, али није био прецизан.

Када већ Звезда није искористила офанзиву и све прилике, гости јесу.

Јавор је до поготка дошао у 40. минуту, после контранапада у којем је голман Звезде Саша Стаменковић у свом казненом простору направио прекршај над Филипом Станисављевићем, а сигуран извођач пенала био је Никитовић.

Наравно, Јавор се одмах потом одлучио за дефанзиву, јер им резултат са Маракане итекако значи, док су изабраници Ратка Достанића у другом полувремену кренули на све или ништа и пропустили су неколико веома добрих прилика за погодак.

У 62. минуту Кахриман је уз доста потешкоћа зауставио покушај Николе Игњатијевића са 18 метара, а три минута касније Дејан Лекић је лоше реаговао после једне одбијене лопте и послао је поред гола.

Резервиста Звезде Вујадин Савић је у 73. минуту покушао главом после корнера, али се опет испречио Кахриман. Пет минута касније Лекић је добро шутирао главом са осам метара, али је Кахриман атрактивно интервенисао.

Најбољу прилику за изједначења "црвено-бели" су пропустили у 82. минуту, када је Лекић са пет метара погодио десну стативу Кахримановог гола.

"Презадовољан сам победом, није мала ствар да један мали клуб два пута победи на Звездином стадиону . Шездесет, седамдесет минута смо контролисали утакмицу, а после тога је постојао само један тим на терену. Имали смо и среће, али и расположеног Дамира Кахримана", рекао је стратег Јавора Радован Ћурчић после велике победе.

"Кад сам долазио за тренера Звезде био сам свестан своје одговорности, а зна се какву одговорност носи место шефа стручног штаба. Ово су исти играчи који су пре седам дана имали плус четири. Ништа још није изгубљено има још да се игра. Има још пет утакмица, а још смо у борби и за куп, не предајемо се", изјавио је тренер Црвене звезде Ратко Достанић.

Овај кикс Звезде могао би врло скупо да кошта клуб из Љутице Богдана, а прилику да искористи нерешен резултат "црвено-белих", није пропустио вечити ривал, који је у Крушевцу савладао екипу Напретка са 1:0.

Партизан је у Крушевцу такорећи морао да освоји цео плен како би остао у трци за титулом, а од првог минута су кренули у напад.

Како је време одмицало Партизан је све више претио. Већ у седмом минуту гости су пропустили прву велику прилику да дођу до предности. Ломић је одлично проиграо Диару који се нашао "очи у очи" са Пустињаковићем који је одбранио шут Сенегалца и сачувао своју мрежу. Међутим, није у томе успео седам минута касније. Мореира сјајно асистира Дијари који је овога пута био много присебнији и са четири метра матирао Пустињаковића.

После гола, утакмица је постала нешто мирнија, па су мреже мировале до краја првог дела.

У наставку меча виђено је далеко више узбуђења али су само голови изостали. Схвативши да нема шта да изгуби, Напредак је кренуо офанзивније у жељи да изједначи док је Партизан стрпљиво чекао шансу да дође до другог гола и реши питање победника.

Фудбалери Напретка од 47. минута имали су играча мање, пошто је други жути картон и искључење због прекршаја над Дијаром зарадио Јосип Пројић, па је пред њима била практично немогућа мисија да парирају шампиону Србије.

Бројчано надмоћнији тим из Хумске је рутински сачувао предност и остварио изузетно важну победу.

Екипа ОФК Београда пробила се на треће место на табели после победе над гостујућим Борцем из Чачка од 3:2.

Гости су повели већ у петом минуту преко Слађана Никодијевића, а изједначио је Милош Крстић у 11. минуту.

"Романтичари" су до преокрета дошли погоцима Милоша Жеравице у 45. и Ненада Ињца у 61. минуту. Коначан резултат поставио је Бобан Стојановић у 68. минуту.

Суботички Спартак изгубио је од Јагодине са 3:1, а двоструки стрелац за домаћина био је Милан Бојовић (65. и 84. минут). Погодак за

Јагодину дао је и Бојан Бељић у 19. минуту, а стрелац за госте био је Владимир Торбица у 22. минуту.

Чукарички је победом од 1:0 против домаћег Металца у Крагујевцу изашао из зоне испадања. Једини погодак на утакмици постигао је Никола Грубјешић у 27. минуту.

Екипа Војводине савладала је у гостима пожаревачки Млади радник са 3:1, два гола за Новосађане дао је Драган Мрђа, а једном се у стрелце уписао Александар Катаи.

Фудбалери Рада савладали су на свом терену БСК из Борче са 2:0, а голове су постигли Милан Пршо у 30. и Марко Станојевић у 80. минуту.

У утакмицама 25. кола фудбалског првенства Србије данас су постигнути следећи резултати:

Јагодина - Спартак 3:1 (1:1)
Стрелци: Белић у 19. и Бојовић у 65. из пенала и 84. за Јагодину, а Торбица у 22. минуту за Спартак.

Металац - Чукарички 0:1 (0:1)
Стрелац: Грубјешић у 27. минуту.

Млади радник - Војводина 1:3 (1:1)
Стрелци: Јасић у 5. за Млади радник, а Мрђа у 6. и 72. и Катаи у 81. минуту за Војводину.

Напредак - Партизан 0:1 (0:1)
Стрелац: Дијара у 14. минуту.

ОФК Београд - Борац 3:2 (2:1)
Стрелци: Крстић у 11, Николић у 45. и Ињац у 61. за ОФК Београд, а Никодијевић у 5. и Стојановић 68. минуту из пенала за Борац.

Рад - БСК 2:0 (1:0)
Стрелци: Пршо у 30. и Станојевић у 81. минуту.

Млади радник 25 4 10 11 17:34 22

У утакмицама 26. кола у суботу се састају Војводина - Јагодина, Спартак - Рад, БСК - Напредак, Партизан - Металац, Чукарички - Смедерево, Хајдук - Црвена звезда, Јавор - ОФК Београд и Борац - Млади радник.