Нови пораз Милана

У 34. кола Серије А Милан је на гостовању у Ђенови изгубио од Сампдорије резултатом 2:1 и тако највероватније пропустио последњу прилику да се уклучи у борбу за титулу.

Миланези су прво полувреме завршили вођством од 1:0, а једини стрелац био је Марко Боријело у 20. минуту. Кључни моменат у мечу десио се у 53. минуту, када је Данијеле Бонера скривио пенал и добио црвени картон.

Домаћини су голом Антонија Касана са беле тачке изједначили, а победу Сампдорији донео је Ђанпаоло Пацини поготком у зауставном времену.

Захваљујући овој победи, Сампдорија се издвојила на четвртом месту, које води у квалификације за Лигу шампиона, са два бода више од Палерма, који је данас освојио само бод на гостовању против Каљарија.

Катанија је као домаћин два пута водила против Сијене, али су гости на крају освојили бод. Сицилијанци, које са клупе води Синиша Михајловић, четири кола пре краја имају шест бодова више од 18.пласиране Аталанте и не би требало да имају већих проблема да сачувају прволигашки статус.

Болоња је на гостовању у Удинама освојила важан бод у борби за опстанак, док је Ливорно након пораза против Кијева практично већ друголигаш.