Нови рекорд за Месија - Мајами убедљив против Њујорка

Фудбалери Интера победили су на свом терену екипу Њујорк Ред Була резултатом 6:2 у мечу МЛС лиге.

Лионел Меси бриљирао је на овој утакмици, пошто је забележио пет асистенција и једном се уписао у листу стрелаца.

Меси је постао први играч у историји МЛС лиге са пет асистенција на једном мечу. Постао је уједно и први фудбалер у историји МЛС лиге, који се уписао у стрелце на шест узастопних утакмица.

Аргентински фудбалер је на мечу са Њујорк Ред Булом постигао гол у 50. минуту.

Луис Суарез је на овом мечу остварио хет-трик, пошто се уписао у стрелце у 69, 75. и 81. минуту.

Матијас Рохас је постигао два гола и то у 48. и у 62. минуту.

Код гостију, у стрелце су се уписали Данте Ванзеир у 30. минуту и Емил Форсберг из пенала у седмом минуту надокнаде времена.

Интер је први на табели Источне конференције МЛС лиге са 24 бодова, а у наредном колу гостоваће Монтреалу.

Њујорк је на четвртој позицији Истока са 17 бодова, а у наредном колу МЛС лиге играће на свом терену са екипом Њу Ингланд револушн.

"Меси није човек, највећи је свих времена. Рекорди постоје да их Меси обори", саопштила је МЛС лига.