Раднички прокоцкао победу против Партизана

Фудбалери Радничког 1923 и Партизана ремизирали су резултатом 2:2 у последњем колу плеј-офа Суперлиге Србије.

Уколико Војводина код куће победи Младост, завршиће сезону на четвртом месту.

Иако је Партизан имао прву шансу на мечу преко Гоха у трећем минуту, гости су били ти који су дошли до предности.

Само минут након шансе Корејца, Милутин Видосављевић је крунисао савршен напад Радничког који је кренуо од голмана Стојана Лековића.

Наставили су гости да нападају, али нису стигли до другог гола у првом делу. Пропустили су неколико добрих прилика у којима је голман Партизана Александар Јовановић оправдао статус најконстантнијег фудбалера екипе.

На другој страни је највише претио резервиста Алекса Јанковић, који је у игру ушао у десетом минуту уместо повређеног Гоха, али голова до краја првог дела није било.

У наставку су гости поново били конкретнији ривал, што им се исплатило у 71. минуту када је некадашњи играч црно-белих Милан Алексић након одличног продора и још бољег ударца повисио предност свог тима.

Деловало је тада да ће Крагујевчани сигурно остати на четвртом месту, али је Партизан успео да избегне пораз.

Прво је Немања Николић у 75. минуту након сјајног продора и повратне лопте Јанковића смањио резултат, да би млади Немања Трифуновић седам минута касније поставио коначан резултат утакмице.

Имао је Раднички неколико прилика да дође до трећег гола, али није успео, те би Војводина победом могла да му преотме четврто место.

Раднички је међутим већ изборио пласман у квалификације за Лигу конференција, први пут у историји клуба, те га реми неће претерано болети.

Журка у Крагујевцу отпочела је још јутрос, а сигурно је да ће трајати до дубоко у ноћ.