Напредак изненадио Колубару, Нови Пазар сигуран против Младости

Фудбалери Напретка победили су екипу Колубаре са 1:0 у првој утакмици 28. кола Суперлиге Србије. Тим Напретка је славио на гостујућем терену после успешно реализованог једанаестерца у 71. минуту игре. И у другој вечерашњој утакмици и тим Новог Пазара на гостовању надиграо је Младост са 3:1.

У врло изједначеном дуелу одлучујући моменат догодио се у у 71. минуту када је Небојша Бастајић шутирао на гол Колубаре, а лопта погодила Илију Милићевића у руку.

Иако намера игре 5руком није постојала, након интервенције из ВАР собе судија Никола Ђорђевић прегледао је снимак спорне ситуације и досудио пенал.

Једанаестерац за госте успешно је извео Немања Крстић и трећим голом у сезони донео победу свом тиму.

Напредак је сад десети на табели са 30 бодова, три мање од Колубаре која је на деветој позицији.

У наредном колу Колубара гостује екипи Младости у Новом Саду, док Напредак у Крушевцу дочекује екипу Младости из Лучана.

И фудбалери Новог Пазара славили су победу на стадиому Младости у Лучанима са 3:1 иако су домаћини пружили равноправан отпор током првог полувремена.

Гости су повели голом Милоша Мијића у 28. минуту, а само шест минута касније Немања Жунић је успео да изједначи и на полувреме се отишло са 1:1.

У наставку се ситуација знатно изменила, а гости су потпуно преузели иницијативу.

На самом почетку другог полувремена Никола Богдановски је са велике удаљености изненадио голмана Луку Савића и поново довео госте у вођство, a kоначан резултат поставио је Андреја Мајдевац у 72. минуту.