Српско вече у Салерну – два гола Влаховића, један Костића

Душан Влаховић постигао је два поготка за Јувентус против Салернитане, у последњој утакмици 21. кола Серије А. Српски репрезентативац погодио за Стару даму први пут од 15. октобра и градског дербија са Торином, а потом и асистирао за гол Филипа Костића. Влаховић постигао и трећи погодак на мечу и поставио коначан резултат, Салернитана – Јувентус 0:3.

Велику паузу направио је Душан Влаховић, који због повреде за Јувентус није играо од октобра, до пре два кола, а против Салернитане уписао је седми и осми погодак у сезони.

Нападач који је бранио боје српске репрезентације на Мундијалу у Катару, у 25. минуту утакмице у Салерну прецизно је извео ударац са 11 метара и донео предност Старој дами.

Некадашњем играчу Партизана то је био први гол у дресу Јувентуса још од 15. октобра и градског дербија са Торином.

У финишу првог полувремена Јувентус је удвостручио предност - овога пута Влаховић је био асистент, а стрлац гола још један српски репрезентативац Филип Костић.

Тек што је кренуло друго полувреме, Влаховић се још једном уписао у листу стрелаца, на асистенцију Фађолија и поставио коначан резултат 3:0.

Јувентус је дошао до 26. бода у сезони и заузима 10. место на табели, док је Салернитана изнад зоне испадања - 16. са 21 бодом.