Рајо Ваљекано надиграо Алмерију у Мадриду

Рајо Ваљекано савладао је екипу Алмерије 2:0 у последњем мечу 20. кола шпанске Ла Лиге, те се овом победом попео три места више на табели.

Рајо Ваљекано је победом над Алмеријом 2:0 успео да се са осмог места подигне на пето и приближи Атлетику на само три бода заостатка.

Први гол на мечу постигао је Палазон у 21. минуту али је његов погодак поништен након интервенције ВАР-а.

Агресивност Ваљекана се исплатила у 54. минуту када је домаћа екипа извела корнер након ког је Родриго Ели неспретно одреаговао и убацио лопту у своју мреежу.

Други гол постигнут је у 63. минуту, Палазон је послао добру лопту у казнени простор коју је прихватио Алваро Гарсија и ситуацију један на један са голманом рутински претворио у погодак.

У наставку меча обе екипе су имале по шансу да постигну погодак али је резултат остао непромењен.